Тренди січневої Maison&Object в Парижі Фото
Блог

Тренди січневої Maison&Object в Парижі

  • 2 242
  • 0
4 репостов

Цьогорічна січнева виставка Maison&Object дуже добре ілюструє основні соціальні та емоційні тренди сучасного світу.

Данута Кріль, спеціально для FAQinDecor.

Перше, що кидається в очі, коли потрапляєш у виставкові павільйони — це бажання дизайнерів якомога більше наповнити урбаністичний простір живою природою. Тому в колекціях дуже багатьох брендів помітні різноманітні образи тварин та рослин: від графічних яскравих патернів тропічних листків до скульптур ведмедів і мавп. Взагалі тему тропічного лісу можна виділити в окремий тренд, який продовжує розвиватись і залишається улюбленим вже не перший сезон. Його виділяють в яскраві колекції текстилю, шпалер, посуду, декору для дому.

Це відчуття підсилюється також величезною кількістю інсталяцій-джунглів на стендах виробників, що наче тропічні ліани звисають зі стелі над головами відвідувачів. Крім інсталяцій, багато брендів запропонували найрізноманітніші органайзери для підвішування вазонів вдома — металеві, керамічні, дерев’яні, із текстилю, мінімалістичні із дроту і декоративні стилізовані — всі вони створюють настрій природної легкості та повітряності рослин.

Також вся виставка пронизана любов'ю до грайливих смішних звірів, що наче увірвались у світ людей із сусідніх джунглів, лісів, галявин. Різнокольорові та чорно-білі, великі і маленькі, із текстилю чи пап'є-маше, кумедні і дуже натуралістичні- вони постійно нагадують про себе навіть у найнесподіваніших місцях, наприклад десятки маленьких мишок-ламп на ліжку в спальні чи мавпи на ліанах із лампочками в лапах від SELETTI. Крім цього дуже багато варіацій декоративних голів тварин, як альтернатива класичним мисливським трофеям — дань чи навпаки сумний кінець ери полювання людей на диких звірів.

Неймовірний вибух фарб і тропічного різноманіття чергується із настроями абсолютно пастельних розбілених природніх тонів, які наче ранковий туман заспокоюють і дають простір для нових думок та відчуттів. Багато виробників та дизайнерів звертаються саме до таких спокійних настроїв у своїх колекціях.

Тема природних образів продовжується у виборі натуральних матеріалів та фактур для меблів, оздоблення інтер’єрів, декорів, аксесуарів для кухні та дому. Найпопулярнішими залишаються дерево, натуральний камінь(мармур), метал, скло, кераміка. Хоча це не новий тренд, він швидше підтверджує вже звичне бажання людей наповнювати свій особистий простір натуральними предметами.

Залюбування простотою природних форм і матеріалів доповнює це відчуття аскетизму і бажання відсікти все зайве. По-новому прочитуються тільки варіації кольорових поєднань, комбінування цих матеріалів, оновлених реплік вже класичних форм. Окремо варто виділити дуже цікаву бібліотеку матеріалів, яку запропонувала компанія MATERIO. Це величезна колекція сучасних експериментальних продуктів із цілого світу, з якими буде дуже цікаво попрацювати не тільки архітекторам і дизайнерам, але і виробникам. Наприклад, компанія презентувала різноманітні мікси полімерів, деревини(шпону), металів, перероблених матеріалів, матеріали повністю друковані на 3d принтері чи альтернативу звичній шкірі — декоративну шкіру жаби або, наприклад, суперсучасний матеріал Vantablack — створений із вуглецевих нанотрубок, який поглинає світло на 99.9% і вживу виглядає дуже вражаюче. Вся ця база доступна на сайті компанії та в декількох шоурумах.

Також знову повертається тема освоєння космосу. Оптимізмом космічної Одісеї наповнений стенд компанії Seletti – окрема велика колекція посуду із фантастичними фактурами і формами у вигляді планет, маленькими фарфоровими космонавтами та золотими ракетами.

На інших стендах можна було побачити столи із “місячною поверхнею”. Такі речі однозначно наповнять простір дому безмежною романтикою космосу.

Варто звернути також увагу на центральну інсталяцію виставки SILENCE (Тиша), яка дуже вдало підсумовує загальні тенденції цієї виставки - від яскравого різноманіття і шуму мас-маркету ми всі приходимо до бажання зануритись в тишу і спокій природи, вслухатись у щебіт птахів тропічного лісу і вдивлятись в красу лаконічної пластики гір. І дизайн як один із основних творчих рушіїв сучасного світу розкриває найважливіший мем сьогодення – назад до природи. ■


  • 2 242 просмотров
  • 0 комментариев

Подписка на нашу рассылку исцеляет от всех известных науке заболеваний,
открывает чакры и создает постоянный канал связи с космосом.

Faqindecor Контакты: Телефон:+380636949447, Электронная почта: faqindecor@gmail.com Адрес: 7, Gogol str, Kharkiv, Ukraine